Portfel - Wskazówki i porady

Portfele skórzane i nie tylko

Paulina Głodek
Listopad 26 2016

Modna skóra

Dziś w sklepach zakup portfeli odpowiadających zróżnicowanym gustom odbiorców nie jest już problemem. W sprzedaży dostępne są rozwiązania typowo damskie oraz te, po które będą sięgać przede wszystkim panowie, nie brakuje jednak również propozycji uniwersalnych. Podczas wyboru warto więc zwracać uwagę nie tylko na typ, kształt oraz wielkość portfela, ale również na materiał, z jakiego został on wykonany, rodzaj zastosowanego zapięcia, kolor, wzór oraz cenę tego rodzaju propozycji.

Portfele skórzane

Portfele skórzane cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem i one jednak nie zawsze charakteryzują się tymi samymi parametrami. Jeszcze przed przystąpieniem do zakupu warto więc zwrócić uwagę na to, jakiej jakości skóra została wykorzystana w procesie ich produkcji. Mówimy zresztą o parametrach, które powinny mieć dla nas znaczenie bez względu na okoliczności, przesądzają one bowiem o estetyce i żywotności produktu. W zależności od tego, z jakim modelem mamy do czynienia, portfele mogą być wykonywane nie tylko z wykorzystaniem skóry naturalnej, ale i z jej sztucznego odpowiednika. Często zastosowanie znajdują jednak również materiały syntetyczne oraz tworzywa sztuczne takie, jak choćby plastik.

Styl

Oczywiście, to właśnie portfele skórzane uchodzą za najlepsze, one też charakteryzują się najwyższymi cenami. Nie są to jednak rozwiązania dla każdego, klasyczny design może być bowiem postrzegany zarówno jako ich atut, jak i jako pewna przeszkoda w sposobie, w jaki są one postrzegane.

Skórzane dodatki

Młodym ludziom zdecydowanie bardziej podobają się zazwyczaj portfele kolorowe, dla których charakterystyczne jest to, że wykonano je z tworzyw sztucznych, w tym z plastiku. Niestety, rozwiązania tego typu mają poważną wadę, zwykle bowiem nie charakteryzuje ich wcale imponująca trwałość.

Wybór portfela dla siebie nie jest trudnym zadaniem, zwykle bowiem nie jest nam trudno określić, jakie mamy preferencje i czego poszukujemy. Sytuacja komplikuje się jednak w tym samym momencie, w którym wybieramy portfel, o którym wiemy, że ma być prezentem dla kogoś innego. Portfel najlepiej w takim przypadku dopasować do wieku osoby, która ma go otrzymać, choć wcale nie mniej istotny jest preferowany przez nią styl ubierania się.

Udostępnij