Portfel - Wskazówki i porady

Portfel – jaki model będzie najbardziej odpowiedni?

Agnieszka Rybczyńska
Listopad 26 2016

Model portfela

Znalezienie odpowiedniego modelu portfela to dylemat niejednej osoby. W sklepach mamy zatrzęsienie modeli w różnych kolorach, z różnych materiałów i wymiarów, jednak jeśli chcemy wybrać ten jeden jedyny, który ma na służyć kilka lat, to nie możemy się zdecydować. Portfel musi spełniać kilka parametrów, w różnym stopniu ważnych dla indywidualnych osób, ale musi też posiadać kilka elementów które decydują o jego praktyczności.

Jakość i funkcjonalność

Przy zakupie koniecznie zwróćmy uwagę na jakość wykonania oraz jakość materiałów z których jest wykonany.

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, to przemyślmy co będzie dla nas najbardziej istotne przy używaniu portfela.

Czyli pomyślmy ile dokumentów będzie w środkowych zakładkach, ile kart kredytowych, czy będzie noszony w torebce czy też w spodniach i marynarce, czy będzie ważna ilość miejsca na monety?

Odpowiedzi na takie pytania pomogą zawęzić poszukiwania i precyzyjniej określić czego szukamy.

Jeśli wybierzemy za mały portfele, nie zmieścimy w nim wszystkich dokumentów, pieniędzy, i będzie to spory problem w codziennym użytkowaniu. Bardzo często mężczyźni szukają mniejszych portfeli ze względu na to, że noszą je w kieszeniach marynarek lub spodni. Niestety później często okazuje się, że portfel nie spełnia oczekiwań i trzeba kupić kolejny.

Stojąc w sklepie galanteryjnym co powinno nas specjalnie zainteresować?

Wykonanie

Popatrzmy dokładnie na materiał z którego jest wykonany portfel. Zwróćmy uwagę na szwy i wykończenia, czy są wystarczająco mocne i solidnie wykonane. Od lat największą popularnością cieszą się portfele skórzane, co nie dziwi, ponieważ skóra jest materiałem ponadczasowym i niezwykle eleganckim.

Portfel na dokumenty

Kształt portfela

Kolejnym parametrem portfela jest jego wielkość oraz kształt. W zależności ile rzeczy będziemy w nim nosić, to wybierzmy mniejszy lub większy, tak by nie było problemów z kartami i dokumentami. To wszystko wpływa oczywiście na cenę portfela, która również dla nas jest bardzo ważna. Portfele skórzane są droższe niż te wykonane z materiałów syntetycznych, jednak ich jakość idzie w parze z ceną. Ważnym elementem jest też zapięcie portfela, ponieważ wpływa to na komfort użytkowania. Wzór i styl portfela powinien być dopasowany do naszego stylu, tak samo jak części garderoby i inne dodatki.

Portfel skórzany na lata

Jeśli zależy nam na jakości portfela, to zdecydowanie postawmy na portfele skórzane. Wybór jest ogromny zarówno w kształtach jak i kolorach, warto więc wcześniej poświęcić czas i przeglądnąć oferty poszczególnych firm, tak by być pewnym wyboru.

Udostępnij