Idealny prezent dla mężczyzny

Skórzany portfel męski – jak Cię widzą tak cię piszą – jaki model wybrać?

Agnieszka Rybczyńska
Listopad 26 2016

Portfel ze skóry

Portfel męski to część naszego wyposażenia. To produkt, który praktycznie każdego dnia będziemy wykorzystywać i dlatego musi być trwały i odpowiednio funkcjonalny. To bardzo ważna sprawa. Portfel świadczy o stylu mężczyzny i będzie poniekąd jego wizytówką. Używany w sytuacjach zawodowych oraz prywatnych będzie świadczył o właścicielu, reprezentuje jego styl, osobowość, często także pozycję i status materialny.

Niebanalne portfele skórzane

Ponadczasową klasyką są oczywiście portfele ze skóry. To najlepszy wybór dla osoby, która chce być odbierana jako elegancka czy też dbająca o szczegóły, poważna. Skóra jako materiał naturalny będzie trwała i odporna na zginanie czy zatarcie. Przy odpowiedniej konserwacji taki produkt będzie mógł nam służyć przez lata. Istnieje wiele rodzajów skóry, z których są one wykonywane, do najbardziej popularnych zalicza się zamsz oraz nubuk. Markowe portfele są wykonywane ze skóry licowej, często klasyczne oraz eleganckie, dlatego zawsze będą bardzo dobrym wyborem dla tych mężczyzn, którzy cenia sobie styl. Warto sprawdzać jak wyglądają nici używane przy produkcji czy są w takim samym kolorze oraz jakiej są jakości.

Portfel zamszowy

Portfel zamszowy czy nubukowy będzie najbardziej odpowiedni dla tych panów, którzy cenią sobie oryginalność i chcą się wyróżnić. Tu producenci galanterii często puszczają wodzę fantazji tworząc modele w kolorach. Kluczową kwestią przy wyborze modelu, który ma nas reprezentować będzie jego funkcjonalność. Na rynku galanteryjnym można znaleźć wiele różnych modeli, z których jedne różnią się jedynie detalami inne formą i wyglądem.

Funkcjonalny portfel

Mnogość opcji sprawia, że będzie można wybrać dokładnie to co dla nas będzie najlepsze. można decydować się na modele pionowe oraz poziomie następnie czy zamykany na patkę czy nie. Kolejny wybór to ułożenie. Trzeba sprawdzić jak wyglądają poszczególne przegrody na karty czy pieniądze. Warto zastanowić się czy odpowiada nam ten układ wewnątrz, który nade wszystko musi być praktyczny.

Skórzana galanteria

Można mieć także osobne etui na karty i wizytówki, większość producentów ma je w podobnej stylistyce co portfel, ale to już wiąże się z kolejnymi przedmiotami, które musimy gromadzić i nie każdemu będzie to odpowiadać.

Udostępnij