Galanteria damsko-męska

Student wybiera torbę-listonoszkę

Paulina Głodek
Lipiec 6 2017

Praktyczna torba do szkoły

Studia to okres równocześnie bardzo przyjemny i ekscytujący, ale też pełen konkretnych zadań, które trzeba zrealizować. Przyda nam się coś, w czym będziemy nosić najpotrzebniejsze na co dzień rzeczy, książki, notatki oraz dokumenty. Plecaki nie zawsze są dobrym pomysłem i bardziej uniwersalne są torby-listonoszki. Na jaką opcję powinna postawić studentka?

Torba funkcjonalna

Najważniejsza na studiach jest funkcjonalność i nie ma od tej zasady żadnych wyjątków. Funkcjonalność to rzecz w dużej mierze subiektywna, ponieważ jedna osoba będzie potrzebowała czegoś zupełnie innego niż druga osoba. Nie można po prostu stwierdzić, że bierzemy torbę największą z możliwych, bo będzie droga i z grubsza zbędna. Trzeba się zastanowić, czy będziemy mieć ze sobą komputer i jeśli tak, to jak duży? Jakiej wielkości będą nasze zeszyty i książki? Czy pojawią się jakieś segregatory? Czy będziemy jeść w stołówce, czy raczej będziemy ze sobą zawsze zabierać drugie śniadanie. Kwestia noszenia ze sobą termosu też musi być rozpatrzona. Kiedy już ustalimy sobie, jak wiele rzeczy będziemy potrzebowali na co dzień, oczywistym będzie, jak dużej kopertówki nam potrzeba.

Z czego powinna być zrobiona torba?

Zazwyczaj poleca się skórę naturalną, ponieważ jest to materiał trwały i dobrze wyglądający. Trwałość skórzanej kopertówki szacuje się na 5-10 lat, więc na pewno jej cena nie jest wygórowana. Na pewno uda nam się z nią skończyć studia. Co więcej, lekko uszkodzoną torbę skórzaną można zignorować, ponieważ przetarcia tylko dodadzą jej charakteru.

Torba studencka

Przerwania skóry też nie są tragedią, ponieważ kaletnik nam je nareperuje. Dobrze wykonana torba skórzana posiada zawsze też bardzo dużą odporność na prucie się szwów czy na ryzyko uszkodzenia przez rzeczy znajdujące się w środku. Realnym problemem jest tylko sposób pozyskiwania skóry naturalnej, ale jeśli kogoś to specjalnie nie rusza, może spokojnie znaleźć coś już od około 100 złotych.

Wygląd

Wygląd torby też jest ważny. Zazwyczaj stawia się na klasyczna czerń lub naturalne brązy, ewentualnie na beż i szarości, ponieważ są to kolory uniwersalne. Na co dzień można by sobie pozwolić na coś bardziej ekstrawaganckiego, ale uczelnie to mimo wszystko miejsca raczej poważne i trzeba sobie tutaj jakoś radzić także w poważniejszych chwilach. Lepiej zostać przy nieśmiertelnej klasyce.

Udostępnij